Сумська поліція затримала чоловіка за оборудку з творами мистецтва

Перебуваючи з візитом в Сумах, 56-ти річний киянин побачив кілька картин, які йому дуже сподобались, інформує сайт Суми Сьогодні з посиланням на Магнолія-ТВ

Чоловік вирішив поповнити свою колекцію та придбати ці художні твори. Тим більше, що продавець, який запропонував угоду, всіляко запевняв потенційного покупця, що картини й справді вартісні, як з художнього, так із матеріального погляду. Бо належать, мовляв, пензлям відомих художників кінця 19-го – початку 20-го століть.

Киянин не став перевіряти авторство робіт, і, повіривши розповідям 64-річного знавця мистецтва, за кілька десятків тисяч доларів придбав у нього вісім картин.

Коли ж привіз їх до столиці, вирішив підтвердити авторство картин, і віддав їх на експертизу. Ретельно дослідивши кожне з полотен, справжні мистецтвознавці дуже засумнівалися, що це оригінальні роботи відомих художників. А вже скоро зробили й зовсім невтішний висновок: картини були створені, щонайменше на 100 років пізніше, приблизно наприкінці 20-го – початку 21-го століття.

Ошуканий колекціонер змушений був звернутися за допомогою до правоохоронних органів. Поліція відкрила кримінальне провадження за ч.3 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років. Слідство триває.